wrzesień 2020

Ogłoszenie Urzędu Statystycznego w Kielcach

Od 1 września do 30 listopada br. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzony Powszechny Spis Rolny. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego powinien spisać się
w internetowej aplikacji na stronie spisrolny.gov.pl. Jest to podstawowy kanał przekazywania informacji. Aplikacja dostępna będzie przez cały okres trwania spisu. Samodzielnie mogą się spisać także osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do internetu. Z myślą o nich przygotowaliśmy stanowiska w urzędach gmin i Urzędzie Statystycznym w Kielcach, na których można się nie tylko spisać, ale także otrzymać fachową pomoc przeszkolonych osób.

Dodatkowo w trakcie trwania spisu będą wdrożone metody pomocnicze - wywiady telefoniczne i bezpośrednie. Należy również pamiętać, że codziennie w godzinach 8.00 - 20.00 pod numerem infolinii 22 279 99 99 można potwierdzić tożsamość rachmistrzów spisowych, uzyskać pomoc techniczną i merytoryczną, a wybierając kanał „1” - spisać się przez telefon, do czego również zachęcam.

Jestem przekonana, że poprzez udział w spisie wszyscy stajemy się uczestnikami działań, które prowadzą do budowania lepszej przyszłości i poprawy sytuacji bytowej na obszarach wiejskich, bo jak głosi hasło tego spisu - Liczy się rolnictwo!

dr hab. Agnieszka Piotrowska-Piątek

Dyrektor Urzędu Statystycznego w Kielcach

Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego

Drodzy parafianie!

Jutro najważniejsze święto w naszej parafii - odpust św. Wawrzyńca. W tym roku połączony z wizytacją parafii. Będzie jednak inny niż po zeszłe lata.

Zapraszam na cmentarz na godz. 11.15 na modlitwę za naszych zmarłych z księdzem biskupem Andrzejem.

A później na SUMĘ, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. bp Andrzej Kaleta. Ze względu na trwającą epidemię nie będzie zaplanowanej procesji po sumieRównież proszę o zachowaniu szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa w uczestniczeniu we Mszach św. Dalej obowiązują nas maseczki lub przyłbice w przestrzeniach zamknietych czyli w kościele również. Można uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła.

Jeśli ktoś potrzebuje wizyty z komunią lub namaszczeniem - proszę o kontakt telefonicznie lub mailowo. Śledźcie naszą stronę internetową. Na niej oprócz intencji i ogłoszeń umieszczam także bieżące komunikaty papieża, KEP i ks. biskupa (sekcja aktualności).