styczeń 2021

III Niedziela Zwykła - 24 stycznia 2021

1. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Nawrócenie św. Pawła

- we wtorek– św. bpów Tymoteusza i Tytusa

- w środę – bł. Jerzego Matulewicza, bpa

- w czwartek – św. Tomasza z Akwinu, prez. dra Kła.

2. Ksiądz bp ordynariusz Jan Piotrowski zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich wiernych diecezji kieleckiej, aby w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach modlić się za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, a przed kościołami zorganizujmy zbiórkę datków na pomoc dla poszkodowanych.

3. Wójt Gminy Michałów informuje, że osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z transportu na szczepionkę przeciw SARS-CoV-2.Szczegóły na informacji w gablocie.

4. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są do nabycia najnowsze numery: „Niedzieli” z artykułem o naszym obrazie w głównym ołtarzu, „Gościa Niedzielnego”. Ponadto zachęcam do czytania Małego Gościa Niedzielnego, do którego dołączona jest podstawka na smartfona, Promyczka Dobra (dla starszych dzieci) z dołączoną zimową grą planszową i Małego Promyczka 3+ (dla małych dzieci) z teatrzykiem o miłosiernym ojcu. Dobre dodatki na zimowe gry z dziećmi w domu.

5. W tym roku z racji pandemii koronawirusa kolęda w tradycyjnej formie nie może się odbyć. Szanuję zdrowie wasze i dlatego kolędy u nas nie będzie. Ks. Bp prosi jednak, aby zapraszać wiernych do Kościoła na sprawowanie Msze św. za mieszkańców. Będziemy śpiewali kolędy, będzie błogosławieństwo wody przyniesionej do kościoła, którą potem pokropimy swój dom, a na koniec otrzymamy błogosławieństwo kolędowe i pamiątkowe obrazki. Zapraszam więc mieszkańców wymienionych części parafii. Gdyby byli chętni zaprosić księdza z wizytą do domu, to proszę zgłosić to osobiście w zakrystii.

Plan Mszy św. kolędowej:

26 I - wtorek – o godz. 16.00 – bloki PSK i domki PSK

26 I - wtorek – o godz. 17.00 – Ośrodek Zdrowia i Blok 285.

28 I - czwartek – o godz. 17.00 – Pawłowice od p. Gajdów do p. Mariana Karbowniczka.

01 II – poniedziałek - o godz. 17.00– Michałów Trasa od strony PSK do p. Szpiega.

04 II – czwartek - o godz. 16.00 – Brelczyn od p. Koziarów do p. Morgaś.

04 II – czwartek - o godz. 17.00 – Brelczyn od p. Błajszczak do końca.

Jeśli ktoś nie może przyjść w wyznaczonym terminie, można wybrać inny termin dogodny dla rodziny.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA.

NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ZDROWIEM, ŁASKĄ, OPIEKĄ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM