Kalendarz

czerwiec 2023
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 04 czerwca 2023

1. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Bonifacego, bpa i m.

- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

2. Dzisiaj poświęcenie pól od godz. 15.00 w Pawłowicach bez procesji, ale przy 3 stacjach, po poświęceniu o godz. 16.00 Msza św. w kaplicy.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, czyli Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Po drugiej Mszy św. wyruszy procesja z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa jak w ubiegłych latach. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. Udział we Mszy św. i procesji niech będzie wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Udekorujmy okna w naszych domach. Zapraszam serdecznie dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów do pomocy i starszych do niesienia sztandarów i feretronów. Bardzo proszę, aby wszyscy mieszkańcy zaangażowali się w dekorowanie własnych domów.

4. Codziennie w oktawie Bożego Ciała będzie procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie codziennie dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów i kandydatów, oraz wszystkich, którzy chcą oddawać cześć Jezusowi Eucharystycznemu.

5. Decyzją ks. bpa ordynariusza dzisiaj w niedzielę 4 czerwca 2023 r. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek w parafiach diecezji kieleckiej jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach, na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlanego.

6. W poniedziałek - 5 czerwca 2023 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XVI Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Świętego Jana Pawła II, który 32 lat temu, w tym miejscu, spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej oraz uczenie się od Papieża miłości do osób potrzebujących pomocy.

7. Dzisiaj w niedzielę – 4 czerwca – w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci”.

8. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im św. Stanisława Kostki w Kielcach ogłasza nabór do klas pierwszych. Liceum objęte jest naborem w systemie elektronicznym. O przyjęciu decydują punkty zdobyte na egzaminie ósmoklasistów oraz za oceny i inne osiągnięcia. Szczegóły na stronie rekrutacyjnej liceum WWW.KOSTKA-KIELCE.pl.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a dla dzieci nowy numer „Promyczek Dobra” i „ Mały Promyczek”. Jest również nowy kwartalnik „Niedziela Magazyn”.

 

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA.

NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ZDROWIEM, ŁASKĄ, OPIEKĄ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM