październik 2024

XXIII Niedziela Zwykła - 08 września 2024

1. W tym tygodniu wspominamy:

- w czwartek – Najświętszego Imienia Maryi

- w piątek - św. Jana Chryzostoma, bpa dra Kła.

- w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

- w niedzielę – NMP Bolesną – odpust w Młodzawach.

2. Dzisiaj rozpoczynamy XIV Ogólnopolski Tydzień Wychowania pod hasłem „Wychowujmy razem”. Jest to inicjatywa, która nawiązuje do obchodzonych kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, dlatego pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. W piątek 13 września w katedrze w Kielcach o godz. 06.30 zostanie odprawiona Msza św. w 7 rocznicę śmierci ks. bpa Kazimierza Ryczana. Zachęcam do modlitwy w intencji śp. Ks. bpa Kazimierza!

4. Młodzież chcącą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

5. Ks. Dyrektor Seminarium Duchownego w Kielcach prosi nas o zbiórkę płodów rolnych na pomoc w utrzymaniu naszej diecejalnej uczelni. Bardzo proszę by chętni w tym tygodniu przywieźli płody do stodoły na plebanię.

6. W tym roku XXIV Diecezjalny Dzień Ministranta odbędzie się w sobotę, 21 września w par. Grobu Bożego w Miechowie. W programie jak zawsze wiele atrakcji. Zapisy u ks. Proboszcza.

7. Kuria Diecezjalna zaprasza do wspólnej modlitwy i refleksji podczas XL Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21-22 września br. Stańmy przed Obliczem Jasnogórskiej Matki naszego narodu wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, by powierzać Jej przyszłość Ojczyzny i naszych rodzin.

8. Zbliża się XVI Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę, 5 października 2024 r. Tym razem będziemy pielgrzymować do par. św. Brata Alberta w Busku Zdroju.

9. Dzisiaj różaniec rodzinny przynosi rodzina Porosów, której serdecznie dziękujemy za modlitwę. Odbiera rodzina Panków, a w przyszłą niedzielę rodzina Lachowskich.

10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są do nabycia najnowsze numery: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA.

NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ZDROWIEM, ŁASKĄ, OPIEKĄ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM