październik 2020

XXX Niedziela Zwykła - 25 października 2020

1. 1. W tym tygodniu wspominamy:

- w środę – św. Szymona i Judy Tadeusza, ap

- w niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych,

- w przyszły poniedziałek – Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).

2. Dzisiaj nastąpiła zmiana czasu: z letniego na zimowy – przesunęliśmy zegary o godzinę do tyłu.

3. W tym tygodniu zmiana godziny Mszy św. na godzinie 16.00, a różaniec o godz. 16.30.

4. W niedzielę 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Z powodu pandemii i zaostrzenia ograniczeń Msza św. na cmentarzu się nie odbędzie. Msze św. tylko w kościele wg porządku niedzielnego o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 – Msza św. (SUMA) – za zmarłych parafian.

5. Ks. Bp Jan Piotrowski udziela wszystkim dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. W dekrecie napisał: „Pamiętając jednak o osobach będących na kwarantannie, osobach starszych, chorych, osobach opiekujących się małymi dziećmi czy osobami chorymi, oraz osobach, które czują obawę przed zarażeniem, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej aż do odwołania. Osobom, które z poważnych i niezależnych od siebie przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym, przypominam o konieczności godnego uczestniczenia w niej za pomocą transmisji w środkach masowego przekazu.

6. W przyszły poniedziałek Dzień Zaduszny, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. Przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych w złożonych wypominkach jednorazowych, kwartalnych, półrocznych i rocznych.

7. Od 1 do 8 listopada możemy ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny (darowanie kary za grzechy już odpuszczone). Trzeba nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

8. Pismo Święte i Kościół zachęca nas do modlitwy za zmarłych. Na kartkach wypisujemy imiona zmarłych (nie piszemy tylko nazwisk zmarłych rodzin) i zaznaczamy czy są to wypominki roczne, półroczne lub kwartalne czy też jednorazowe. Wypominki będą odczytywane w Dzień Zaduszny 2 listopada i w każdą Niedzielę przed Mszami św. o godz. 8.00 i 12.00. Trzeba zaznaczyć, na którą godzinę mają być czytane wypominki.

9. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są do nabycia najnowsze numery: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Promyczek dobra”, a dla młodszych dzieci „Mały Promyczek”. W zakrystii są do nabycia również Kalendarze Rolników w formie książkowej.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA.

NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ZDROWIEM, ŁASKĄ, OPIEKĄ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM