lipiec 2024

XIV Niedziela Zwykła - 07 lipca 2024

1. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek - św. Jana z Dukli, prez.

- w czwartek - św. Benedykta, opata, patrona Europy.

- w piątek - św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa, m.

- w sobotę – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

2. Modlimy się za dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach. Przypominam rodzicom o uczestniczeniu dzieci we Mszy Świętej Niedzielnej podczas wakacji.

3. W dniach od 19 do 22 sierpnia b.r. odbędzie się XII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc, aby po czterech dniach wjechać na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych, księży i siostry zakonne.  Na pielgrzymkę zapisujemy się do 31 lipca przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej  www.pielgrzymkarowerowa.pl

4. Czterdziesty trzeci raz na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem: „Z Maryją we wspólnocie Kościoła”. Pójdziemy w trzynastu grupach tradycyjnych oznaczonych kolorami i tradycyjną trasą, m.in. w dwóch kolumnach, tj. przez Pińczów i przez Chmielnik. Podobnie jak w ubiegłym roku odcinek z Czarncy do Koniecpola pokonamy przez Żelisławice, Zaróg, Załęże. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Jest już możliwość zapisywania się na 43. KPP przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: pielgrzymka.kielce.pl. Zapisy potrwają do 4 sierpnia. Oczywiście później będzie możliwość zapisu w sekretariacie grupy.

5. Wkrótce tegoroczni maturzyści poznają wyniki matur. Maturzystów (nie tylko tegorocznych) odczuwających powołanie do kapłaństwa, zapraszam na rozmowę wstępną do Seminarium. Najlepiej umówić się na nią dzwoniąc na mój tel. 693-939-987 lub pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na stronie internetowej WSD (wsd.kielce.pl) znajdują się informacje dotyczące wymaganych dokumentów i inne związane z funkcjonowaniem naszej uczelni.

5. Zaległe odwiedzenie chorych będzie we wtorek od godz. 9.00.

6. W wielu parafiach są tradycyjne niedziele cmentarne. Chciałbym i w naszej parafii wprowadzić taką niedziele tydzień przed odpustem. W tym roku będzie 04 sierpnia o godz. 11.00 Msza na cmentarzu.

7. Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy prace przy kościele: malowanie wnętrza i dachu kościoła.

8. Dzisiaj różaniec rodzinny przynosi rodzina Swat, której serdecznie dziękujemy za modlitwę. Odbiera rodzina Wadowiec, a w przyszłą niedzielę rodzina Kwiecień.

9. Zachęcam do nabywania a zarazem lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.

8. Zachęcam do nabywania a zarazem lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.a dla dzieci „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek”.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA.

NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ZDROWIEM, ŁASKĄ, OPIEKĄ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM