kwiecień 2021

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 11 kwietnia 2021

1. Zgodnie z pragnieniem Jezusa przekazanym s. Faustynie II Niedzielę Wielkanocną obchodzić będziemy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to Święto Patronalne Caritas. Możemy dzisiaj wesprzeć ofiarami do puszek naszą Caritas Diecezjalną, która prowadzi hospicja dla chorych, domy opieki dla starszych, schroniska dla bezdomnych, świetlice dla dzieci i wiele różnych dzieł na rzecz ubogich. Serdecznie zachęcam do modlitwy i wspierania dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia realizowanych przez Caritas Kielecką. Odpust w Pińczowie w par. Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem " Jesteśmy wezwani do miłosierdzia". Za każdy dar serca na rzecz potrzebujących składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Pamiętajmy, że w okresie wielkanocnym wierzący chrześcijanin ma obowiązek przystąpić do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

4. W przyszłą niedzielę 3 wielkanocną rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny pod hasłem "Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łakną, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie" (J6,35).

5. Jest to też piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W tym roku jest to Ewangelia wg św. Marka.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I komunii św. odbędzie się w po Mszy św. o godz. 10.00.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej!

Do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a dla dzieci nowy numer „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” oraz „Mały Gość Niedzielny”. Jest również nowy kwartalnik „Gość niedzielny Ekstra” poświęcony postaci św. Józefa.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA.

NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ZDROWIEM, ŁASKĄ, OPIEKĄ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM