czerwiec 2020

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego - 24 maja 2020

1. W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – św. Filipa Nareusza, kapłana

- w środę – św. Pawła VI, pap.

- w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

- w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

2. We wtorek Dzień Matki – pamiętajmy o naszych mamach i żyjących i zmarłych.

3. Dzisiaj poświęcenie pól od godz. 15.00 Chyłka, Betlejem i Dębówka.

4. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól od godz. 15.00 w Pawłowicach bez procesją przy 3 stacjach, po poświęceniu o godz. 16.00 Msza św. w kaplicy.

5. Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do wsparcia Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.  W trudnym czasie pandemii niezbędne do opieki nad pacjentami są środki  ochrony osobistej dla personelu medycznego. Potrzeby dotyczą zakupu przyłbic, maseczek, fartuchów i płynów do dezynfekcji a także ozonatorów, oczyszczaczy powietrza oraz dozowników bezdotykowych. Możemy włączyć się w tegoroczne Pola Nadziei i dokonać wpłaty on-line  do Wirtualnej Puszki, którą znajdziemy na stronach internetowych Caritas Kieleckiej. Bóg zapłać za każdy dar serca!

6. W ostatnich tygodniach zwolennicy aborcji domagają się prawnego usankcjonowania "domowej aborcji", na co niektóre europejskie kraje już przystały - Wykorzystując kryzys zdrowotny, dążą do zalegalizowania przepisywania tabletek poronnych przez telefon, aby aborcja była "łatwiejsza, niż myślisz". Tymczasem kobiety w kryzysie zwykle nie chcą, aby proponować im zabicie własnego dziecka. Wprost przeciwnie - oczekują wsparcia, szczególnie jeśli nie otrzymują go od najbliższych. To dla nich powstał Telefon Zaufania Pro-life i Fundusz Ochrony Macierzyństwa. Telefon Zaufania Pro-life świadczy doraźną pomoc kobietom, które znalazły się w niespodziewanej ciąży i nie potrafią lub nie chcą zaakceptować tej sytuacji. Dyżuruje przy nim doświadczona psychoterapeutka, pracująca na co dzień z rodzinami, osobami dorosłymi i młodzieżą, specjalizująca się m.in. w etyce seksualnej i metodach rozpoznawania płodności. Telefon (numer 798 636 493) jest czynny w środy od godz. 19 do 21 oraz w piątki od godz. 10 do 12, ale pomysłodawcy deklarują, że jeśli będzie taka potrzeba, dyżury będą częstsze i dłuższe. Porady są bezpłatne (cena za połączenie zgodna z taryfą operatora). Z Telefonu Zaufania Pro-life mogą skorzystać także ojcowie spodziewający się narodzin swojego dziecka oraz inne bliskie osoby kobiety w ciąży, która znalazła się w kryzysie.

7. Przypominam że naszym obowiązkiem jest wypełniać zasady wiary. Szerzej o tym Episkopat Piolski https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-zacheca-do-korzystania-z-parafialnej-poslugi-duszpasterskiej/

8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej! Do nabycia nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla najmłodszych dzieci „Mały promyczek” i „Mały Gość Niedzielny”.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA.

NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ZDROWIEM, ŁASKĄ, OPIEKĄ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM