marzec 2020

V Niedziela Wielkiego Postu - 29 marca 2020

1. W czwartek pamiętamy o naszym papieżu św. Janie Pawle II w 15 rocznicę jego śmierci. Św. Jan Paweł II wyprasza nam w niebie potrzebne łaski, o które prosimy w naszej modlitwie szczególnie teraz w czasie pandemii koronawirusa.

2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania do służby Bożej.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 17.00. Spowiedź dla chętnych od 16.00. Chorych odwiedzę tylko w nagłych sytuacjach na zgłoszenie.

4. Z powodu epidemii koronawirusa nie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

5. Nabożeństwo Gorzkich Żali też nie odbędzie się.

6. W przyszłą niedzielę Palmową nie odbędzie sie tradycyjne święcenie palm.

7. Zbliża się termin składania zeznań podatkowych. Jak co roku możemy przekazać 1% naszego podatku na Caritas Diecezji Kieleckiej KRS 0000198087. Więcej można przeczytać o tym na plakacie w gablocie.

8. W zakrystii możemy nabywać czekoladowe baranki wielkanocne, które zgodnie z tradycją umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. „Święconką”. Baranek jest symbolem ofiary Chrystusa złożonej za nas na Krzyżu. Ofiary zebrane z tego wielkanocnego dzieła miłosierdzia przeznaczone są na dofinansowanie kolonii letnich i pomoc dla dzieci z rodzin ubogich z naszej diecezji. Ofiara za jednego baranka minimum 5 zł. Wsparcie tej akcji niech będzie włączeniem się w wielkopostną praktykę czynienia miłosierdzia, czyli jałmużny.

9. W związku z zaistniałą sytuacją odwołany zostaje Dzień Młodzieży przed niedzielą palmową. Ks. Bp Ordynariusz postanowił, że w ramach tych obchodów dnia 4 kwietnia 2020r. będzie celebrował mszę świętą o godz. 20.00. Msza będzie transmitowana przez radio EM w wersji audio oraz w wersji video na stronie internetowej radia EM. W sposób szczególny zapraszamy do duchowego włączenia się  w modlitwę osób młodych.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej!

Do nabycia: „Niedziela”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z naklejkami do kalendarza na Wielki Post, „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA.

NIECH DOBRY BÓG DARZY WAS ZDROWIEM, ŁASKĄ, OPIEKĄ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM