Zaproszenia

Wykład w Muzeum Diecezjalnym

Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na wykład „Oblicza piękna: Piękno zranione" w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka.

Biskup Jan zaprasza na Dzień Kapłański

Serdecznie Was zapraszam, Drodzy Bracia Kapłani, do wspólnego przeżycia Dnia Kapłańskiego – pisze w zaproszeniu do księży Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Tegoroczny Dzień Kapłański będzie miał miejsce w czwartek, 23 maja 2024 r.

Czuwanie Wspólnot Margaretkowych

Zapraszamy członków Wspólnot Margaretkowych oraz wszystkich, którzy pragną modlić się o nowe powołania na kolejne czuwanie, które odbędzie się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach w piątek, 17 maja 2024 r.

Rodzinna Majówka Rowerowa

Kuria Diecezjalna w Kielcach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XVIII Rodzinną Majówkę Rowerową, która odbędzie się w sobotę, 18 maja 2024 r., pod patronatem i z udziałem Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

WESOŁA54 świętuje 10-lecie

Centrum Duszpasterskie WESOŁA 54 zaprasza w sobotę, 18 maja 2024 r. na obchody 10-lecia poświęcenia Kościoła Akademickiego Św. Jana Pawła II w Kielcach.

XII Uwielbienie w Centrum Miasta

Przed nami XII Uwielbienie w Centrum Miasta Kielce, które odbędzie się już w maju. W tym roku uwielbienie wyjątkowo odbędzie się przed Uroczystością Bożego Ciała. Zaplanowano je na sobotę, 25 maja.

Pielgrzymka Służby Zdrowia

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich wykonujących zawody medyczne na 100. Jubileuszową Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniu 19 maja br. Główne uroczystości i Msza Święta Posłania o godz. 11.00.

„Dzieci Komunijne Dzieciom Misji”

Jak co roku zachęcamy do udziału w akcji „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji”. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do aktywnego budowania tej wspólnoty. Począwszy do naszych rodzin, szkół, miejsc pracy i parafii, a kończąc na krańcach świata.

Zaproszenie na Pola Lednickie

W pierwszą sobotę czerwca (1 czerwca 2024 r.) na Polach Lednickich odbędzie się XXVIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem: „Wracaj do domu”.

Pielgrzymka Żywego Różańca

Serdecznie zapraszamy na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca pod hasłem: „Ewangelizacja z różańcem".

Rekolekcje w Koinonii

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach, zaprasza w dniach 31 maja - 2 czerwca 2024 r. na Rekolekcje prowadzone metodą lectio divina. Temat: Dawid – człowiek według Serca Bożego.

Nabór do Szkoły Katechistów

Pragniemy poinformować, że od 1 marca do 30 czerwca 2024 r. będziemy prowadzić nabór kandydatów do drugiej edycji Szkoły Katechistów Diecezji Kieleckiej (SKDK).

Szkoła Animatorów Misyjnych 2024

W dniach 25-28 czerwca 2024 r. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbędzie się Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą i animacją w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych.

Rekolekcje dla osób konsekrowanych

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach, zaprasza na rekolekcje dla osób konsekrowanych w terminie: 17-23 czerwca 2024  r. lub 29 lipca – 4 sierpnia 2024  r. Temat: Żyjemy dla Pana

Festiwal Życia w Kokotku

Rozpoczęły się zapisy na Festiwal Życia, który odbędzie się od 8 do 14 lipca 2024 r. w Kokotku. To największy katolicki festiwal dla młodzieży w Polsce – tydzień pod namiotami, koncerty, konferencje, warsztaty i dużo głębokich duchowych treści.

Spotkania modlitewno–formacyjne

Wspólnota „Koinonia Św. Pawła” w Kielcach, zaprasza do udziału w całorocznych spotkaniach modlitewno–formacyjnych, poprzez które pragniemy się przygotować do dawania świadectwa wiary i głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym.

Bp Marian Florczyk sprawował Mszę św. przy grobie św. Jana Pawła II

W czwartek, 16 maja 2024 r. Ksiądz Biskup Marian Florczyk sprawował Eucharystię przy grobie św. Jana Pawła II. Przypomnijmy, że grób Papieża Polaka znajduje się w kaplicy św. Sebastiana w watykańskiej Bazylice św. Piotra.

Dzieje się w Muzeum Diecezjalnym - wystawa o krzyżu i opowieść o Maryi

Już dzisiaj - w czwartek, 16 maja 2024 r. w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy „In hoc signo vinces”, będącej opowieścią o Krzyżu Chrystusa. Nie zabraknie ciekawych eksponatów. Niektóre z nich sięgają nawet V wieku.

Zmarła siostra ks. Jana Zwierzchowskiego

Dnia 15 maja 2024 r. przeżywszy 66 lat zmarła
Ś†p. LEOKADIA BARBARA PÓŁKOSZEK
- siostra ks. kan. dra Jana Zwierzchowskiego,
proboszcza parafii w Proszowicach.

Trwają przygotowania do Marszu Życia

W Kurii Diecezjalnej w Kielcach mają miejsce cykliczne spotkania organizatorów MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY. Tegoroczne hasło marszu to: „OJCOSTWO, RODZINA, ODPOWIEDZIALNOŚĆ”.

Bp Jan Piotrowski poświęcił obraz Maryi w Radziemicach

Wierni w parafii św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Radziemicach od 13 maja 2024 r. modlą się przed obrazem Matki Bożej Troskliwości i Delikatnego Życia. Wizerunek Maryi poświęcił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Abp Henryk Jagodziński w Proszowicach: Maryjo, umieść nas w sercu Twego Syna

Ksiądz Arcybiskup Henryk Jagodziński, Nuncjusz Apostolski w RPA i Lesotho, przewodniczył 13 maja 2024 r. Nabożeństwu Fatimskiemu w parafii Wniebowzięcia NMP w Proszowicach. Te nabożeństwa wpisują się w trwający w parafii Rok Ojca Rafała.

Wprowadzenie figury Matki Bożej i pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w Radomicach

Dzień 13 maja 2024 r. na pewno zapisze się złotymi zgłoskami w historii 33-letniej parafii Świętej Rodziny w Radomicach. Tego dnia uroczyście wprowadzono figurę Matki Bożej Fatimskiej i rozpoczęto sprawowanie Nabożeństw Fatimskich.

Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w Jaworzni

Dzień 13 maja 2024 r. był ważnym dniem dla parafii św. Marty w Jaworzni. W 107 rocznicę objawienia Matki Bożej w Fatimie w parafii rozpoczęto sprawowanie Nabożeństw Fatimskich.

Synod rzymski o synodalności
etap kontynentalny